ZALECENIA PO PIGMENTACJI

INFORMACJE

Tuż po zabiegu może być widoczny płyn surowiczy, a skóra może być delikatnie opuchnięta lub zaczerwieniona. Jest to stan przejściowy, który szybko mija. Kolor i efekt makijażu tuż po zabiegu jest bardzo wyrazisty. Może wydawać się zbyt intensywny. Należy jednak pamiętać, że w ciągu 7 dni od zabiegu naskórek złuszczy się, a makijaż stanie się jaśniejszy nawet do około 50%. W przypadku brwi ok 30%. Z tego względu konieczna jest druga wizyta podczas której kształt i kolor jest korygowany i jeśli trzeba wzmacniany. W procesie gojenia może wystąpić uczucie ściągania, pieczenia i nadmiernej suchości oraz swędzenia.

Pielęgnacja pozabiegowa jest niezwykle istotna w procesie regeneracji skóry i dbałości o pożądane efekty.

  • Bezwzględnie nie należy naruszać strupków które pojawią się po zabiegu! Usuwanie ich grozi nierównomiernym osadzeniem pigmentu oraz ryzykiem powstawania blizn.
  • Należy zmniejszyć do minimum kontakt z obszarem poddanym zabiegowi, nie drażnimy, nie moczymy, nie złuszczamy oraz nie pocieramy miejsca poddanego makijażowi.
  • Należy oczyszczać skórę delikatnymi preparatami, nie stosujemy mydła oraz produktów zawierających alkohol do oczyszczania. Miejsce oczyszczamy wilgotnym wacikiem delikatnie dotykając skóry, bez pocierania!
  • od 4 doby miejsce zabiegowe należy delikatnie smarować polecaną przez linergistkę maścią. Nie należy doprowadzać do okluzji, wystarczy cienka warstwa preparatu.
  • do momentu wygojenia skóry nie należy korzystać z basenów, sauny, wykonywać zabiegów w obszarze pigmentacji oraz korzystania z solarium.
  • W trakcie gojenia nie malujemy strefy poddanej zabiegowi!
  • Dbamy o higienę, przed nakładaniem maści zaleca się staranne mycie rąk.
  • Po wygojeniu skóry stosujemy kremy z filtrem.
  • W przypadku pigmentacji ust w pierwszym dniu zaleca się przyjmowanie płynów przez słomkę. Nie należy spożywać gorących napojów ani pokarmów, a po każdym posiłku należy usunąć resztki soli i kwasów z ust następnie zaaplikować krem pielęgnacyjny. W przypadku występowania opryszczki przez kolejne 2 dni po zabiegu należy kontynuować zażywanie leku Heviran lub Hascovir (2x dziennie 400mg).

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.