REKONSTRUKCJA BRODAWKI SUTKOWEJ

INFORMACJE

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu kobiet Nasz gabinet oferuje zabiegi z zakresu poprawy wyglądu brodawki sutkowej lub jej całkowitej rekonstrukcji po usunięciu całej lub fragmentu piersi, plastyce piersi oraz poprawy wyglądu już istniejącej. Dzięki precyzji wykonania oraz doborze specjalnych barwników jesteśmy w stanie uzyskać łudząco naturalne efekty. Możemy zmienić kolor otoczki brodawki sutkowej a tym samym poprawić wygląd biustu, zbyt jasne otoczki można przyciemnić. Nieregularny i rozmyty kształt skorygować oraz zmniejszyć je lub powiększyć. Zabieg pigmentacji medycznej jest również idealny dla kobiet, które w wyniku różnych operacji borykają się z bliznami na piersiach. Dzięki tej metodzie można je zatuszować i znacznie zmniejszyć ich widoczność.

Podczas zabiegu linergistka najpierw wykonuje rysunek nowej brodawki kredką. Po zaakceptowaniu kształtu i koloru przystępuje do pigmentacji skóry. Pigmentacja odtwórcza brodawki sutkowej polega na użyciu kilku pigmentów, które aplikuje się do skóry w ten sposób, by uzyskać w miarę możliwości najbardziej wierny obraz otoczki z jego trójwymiarowym wyglądem, w podobny sposób odbywa się pigmentacja blizn. Makijaż utrzymuje się na skórze od 1 do 5 lat. Wszystko uwarunkowane jest naturalnymi właściwościami skóry. Po tym czasie należy go odświeżyć.

Po zabiegu obszar poddawany makijażowi jest bardzo wrażliwy, stąd też zaleca się bardzo staranną pielęgnację.

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

WAŻNE INFORMACJE

W trakcie/po zabiegu skóra staje się zaczerwieniona oraz obrzęknięta, może się również pojawić płyn surowiczy co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. Objawy znikają w ciągu kilku dni. Tuż po zabiegu miejsce poddane pigmentacji wydaje się być mocniejsze i przerysowane. Jednak barwnik znika i wyłuszcza się nawet do 50% po pierwszym zabiegu, a kolor okolicy poddanej pigmentacji nabiera bardzo naturalnego wyglądu.

WSKAZANIA

  • Blizny w okolicy piersi
  • Rekonstrukcja otoczki brodawki sutkowej
  • Zmiana koloru otoczki, korekta kształtu’

UWAGA

Wszystkie zabiegi są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, również dla tych osób, które zakończyły terapie przeciwnowotworowe, np. chemioterapię. Preparaty stosowane w zabiegach w żaden sposób nie wchodzą w reakcję z przyjmowanymi lekami i nie wywołują uczuleń.