MAKIJAŻ PERMANENTNY

INFORMACJE

Makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym, który polega na wprowadzeniu pod skórę określonych barwników bazujących tylko na naturalnych składnikach (najczęściej do drugiej bądź trzeciej warstwy naskórka tj. około 0,3 mm – 0,5 mm). W kosmetologii makijaż permanentny nazywany jest również makijażem trwałym, medycznym lub też mikropigmentacją, gdyż pigment wprowadzany jest pod skórę bardzo cieniutką, jednorazową igłą (oczywiście w znieczuleniu) i utrzymuje się od około 2 do nawet 5 lat. Profesjonalny makijaż permanentny, który oferujemy nie tylko podkreśli walory estetyczne każdej kobiety, ale skutecznie zamaskuje niedoskonałości jej urody.

To idealna propozycja dla osób żyjących w biegu, uprawiających sporty wodne, alergików, jak i ratunek dla osób po chemioterapii.
Beautician Addressing the Shape of the Brows Before Microblading.  Semi-Permanent Makeup
FACEMEDICAL

Makijaż permanentny (mikropigmentacja) – przebieg zabiegu

W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym zabieg makijażu permanentnego wykonywany jest tylko i wyłącznie przez zawodową i doświadczoną linergistkę (tak nazywa się osoba, która wykonuje ten zawód) oraz podzielony na trzy etapy.

Etap 1 stanowi konsultacja z klientem.

Zanim zostanie wykonany zabieg mikropigmentacji, pierwszym etapem jest omówienie z klientem oraz wykluczenie jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania zabiegu makijażu permanentnego. Po zakończonym mini-wywiadzie z doświadczoną linergistką, można przejść do kolejnego etapu, jakim jest dokładne oraz bardzo szczegółowe omówienie preferencji, jak i wymagań oraz oczekiwań klienta dotyczących zabiegu mikropigmentacji. Czasami zdarza się, iż dochodzi do rozbieżności pomiędzy wizją klienta a przyjętymi standardami w wykonywaniu mikropigmentacji, jak i wyczuciem estetyki przez linergistkę. W takiej sytuacji proponujemy zaufać profesjonaliście, gdyż posiada on wieloletnie doświadczenie. Kolejnym krokiem jest wykonanie próbnego rysunku wykonywanego zabiegu (klasycznymi kosmetykami), aby dokonać wizualizacji efektu docelowego. Oczywiście małe niedoskonałości (niewielka asymetria oraz blizny) są możliwie jak najbardziej tuszowane i korygowane. Następnym etapem jest dobór odpowiedniego koloru do typu urody klienta. Pod uwagę brany jest odcień skóry, oprawa twarzy, jak i kolor włosów i oczu. Należy pamiętać, iż nie zawsze to, co wygląda dobrze na kimś innym, będzie wyglądało również dobrze na nas.

Etap 2 – wprowadzenie pigmentu
Po akceptacji rysunku wstępnego oraz dobraniu odpowiedniego koloru pigmentu nanoszone jest znieczulenie (najczęściej w postaci kremu). Aby zapewnić komfort podczas zabiegu mikropigmentacji, krem znieczulający zostaje nałożony na około 30 minut przed planowanym zabiegiem. Dzięki nowoczesnym technikom znieczulającym, zabieg makijażu permanentnego jest praktycznie bezbolesny. Po tym czasie linergistka przystępuje do pigmentacji, czyli nanoszenia barwnika. W tym czasie wprowadza się pigment pod skórę sterylną, jednorazową igłą. Stosujemy wyłącznie atestowane barwniki, które spełniają normy europejskie. Zabieg makijażu permanentnego trwa około od 1 godziny do 3 godzin – jest to zależne od poziomu trudności rysunku, obszaru wykonywanego zabiegu miktopigmentacji oraz indywidualnych preferencji klienta. Po wykonanym zabiegu powinno się stosować do zaleceń linergistki, które wyczerpująco są omawiane z każdym klientem.

Etap 3 – korekta makijażu czyli dopigmentowanie
Należy pamiętać, iż zabieg mikropigmentacji jest zabiegiem dwuetapowym, to znaczy, że wymaga on powtórnej wizyty klienta w gabinecie w celu utrwalenia koloru i kształtu. Ma to miejsce po około 4 do 6 tygodniach, czyli po całkowitym wygojeniu miejsca poddanego zabiegowi makijażu permanentnego oraz stabilizacji pigmentu. Korekta mikropigmentacji trwa od około 30 minut do 2 godzin. Po wykonaniu zabiegu mikropigmentacji, każda skóra wymaga specjalnego pielęgnowania. Najważniejsze, aby posłuchać zaleceń linergistki i stosować się do jej wszystkich zaleceń. Bardzo ważne jest, aby przez kilka dni stosować krem, który ma na celu zapobiegać infekcjom oraz wspomóc gojenie. Pod żadnym pozorem nie wolno w miejscu poddanej pigmentacji odrywać jakichkolwiek strupów, korzystać z sauny, basenu oraz nie opalać się w solarium czy na słońcu

WSKAZANIA

  • asymetria twarzy, brwi, ust
  • brak czasu na codzienny makijaż’ link
  • rozmyty kontur ust
  • maskowanie blizn
  • częściowy lub całkowity zanik brwi
  • brak umiejętności samodzielnego malowania

WAŻNE INFORMACJE

Po zabiegu obszar poddawany makijażowi jest bardzo wrażliwy, stąd też zaleca się bardzo staranną pielęgnację.

W trakcie/po zabiegu skóra staje się zaczerwieniona oraz obrzęknięta, może się również pojawić płyn surowiczy co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. Objawy znikają w ciągu kilku dni. Tuż po zabiegu miejsce poddane pigmentacji wydaje się być mocniejsze i przerysowane. Jednak barwnik znika i wyłuszcza się nawet do 50% po pierwszym zabiegu, a kolor okolicy poddanej pigmentacji nabiera bardzo naturalnego wyglądu.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

MAKIJAŻ PERMANENTNY OCZU

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.