REKONSTRUKCJA BRWI

INFORMACJE

Makijaż medyczny pomaga również osobom, które w wyniku chemioterapii lub nieszczęśliwych wypadków straciły częściowo lub całkowicie brwi. Brak brwi znacznie wpływa na samopoczucie po przebytej chorobie, zwłaszcza u kobiet, a ich rekonstrukcja wspomaga powrót do normalnego życia. W przypadku osób chorujących na nowotwór zabieg można wykonać przed rozpoczęciem chemioterapii lub po jej zakończeniu.

Wykonanie makijażu przed rozpoczęciem kuracji ułatwia chorym rozstanie się z wypadającymi włoskami, ponieważ w ich miejscu znajduje się już trwała pigmentacja. Natomiast w przypadku osób po chemioterapii, istotne jest odczekanie odpowiedniego okresu od czasu zakończenia leczenia. Przed pigmentacją organizm musi się wzmocnić. Ilość leukocytów we krwi powinna wynosić minimum 2000-3000 /mm³. Dlatego zabieg rekonstrukcji łuku brwiowego wykonuje się w odpowiednim dla chorego terminie najlepiej po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Osoby które doznały urazu w okolicy łuku brwiowego mogą wykonać zabieg po pełnym wygojeniu się blizn w tej okolicy. Proces ten trwa zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy. W obu przypadkach zaleca się konsultacje, przed umówioną wizytą. Sama procedura zabiegu wygląda tak jak w przypadku klasycznego makijażu permanentnego. Linergistka wykonuje rysunek wstępny, po akceptacji przystępuje do pigmentacji, która wykonywana jest w znieczuleniu. Szeroka gama kolorystyczna pigmentów używanych do zabiegu daje możliwości rekonstrukcji brwi z naturalnym efektem końcowym. Zabieg trwa od 2 do 3 godzin i wymaga korekty po ok 6 tygodniach.

Po zabiegu obszar poddawany makijażowi jest bardzo wrażliwy, stąd też zaleca się bardzo staranną pielęgnację.

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

WSKAZANIA

  • Całkowity lub częściowy zanik brwi w wyniku choroby lub wypadku
  • Asymetria brwi
  • Przerwanie łuku brwiowego i blizny w jego okolicy

WAŻNE INFORMACJE

W trakcie/po zabiegu skóra staje się zaczerwieniona oraz obrzęknięta, może się również pojawić płyn surowiczy co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. Objawy znikają w ciągu kilku dni. Tuż po zabiegu miejsce poddane pigmentacji wydaje się być mocniejsze i przerysowane. Jednak barwnik znika i wyłuszcza się nawet do 50% po pierwszym zabiegu, a kolor okolicy poddanej pigmentacji nabiera bardzo naturalnego wyglądu

UWAGA

Wszystkie zabiegi są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, również dla tych osób, które zakończyły terapie przeciwnowotworowe, np. chemioterapię. Preparaty stosowane w zabiegach w żaden sposób nie wchodzą w reakcję z przyjmowanymi lekami i nie wywołują uczuleń.