REKONSTRUKCJA UST

INFORMACJE

Usta są ważnym kobiecym atrybutem, niestety różne życiowe sytuacje powodują, że ta część ciała ulega deformacji. Makijaż medyczny pomaga w tej sytuacji zatuszować skutki chorób, wypadków, operacji i przywrócić im zdrowy wygląd. Zabieg pozwala odtworzyć czerwień wargową, wyregulować kształt ust, które stają się optycznie pełniejsze, a blizny mniej widoczne co w dużej mierze poprawia wygląd i samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że makijaż permanentny nie usunie istniejących blizn, pozwala je tylko zakamuflować w takim stopniu, że są prawie niewidoczne.

Sama procedura zabiegowa jest bardzo zbliżona do makijażu permanentnego. Pigmentacja ust zaczyna się od wytyczenia nowego kształtu ust. W kolejnym etapie rekonstruowana jest czerwień wargowa, na którą nanosi się pigmenty w kolorze wybranym przez Klientkę. Podczas zabiegu należy pigmentować usta z należytą starannością i delikatnością, ponieważ skóra po przejściach jest bardzo wrażliwa, może reagować na wprowadzanie pigmentu inaczej niż zdrowa tkanka. Praca w takich warunkach wymaga wielkiego skupienia i doświadczenia od linergistki. Efekty zabiegu utrzymują się do 1 do 5 lat. Wszystko uwarunkowane jest naturalnymi właściwościami skóry. Po tym czasie należy go odświeżyć.

Po zabiegu obszar poddawany makijażowi jest bardzo wrażliwy, stąd też zaleca się bardzo staranną pielęgnację.

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

WSKAZANIA

  • Liczne blizny
  • Asymetria
  • Nierówności w objętości tkanek
  • Częściowy zanik czerwieni wargowej lub jej całkowity brak w obrębie górnej lub dolnej wargi
  • Zanik konturu ust z powodu przebytych licznych opryszczek
  • WAŻNE INFORMACJE

    W trakcie/po zabiegu skóra staje się zaczerwieniona oraz obrzęknięta, może się również pojawić płyn surowiczy co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. Objawy znikają w ciągu kilku dni. Tuż po zabiegu miejsce poddane pigmentacji wydaje się być mocniejsze i przerysowane. Jednak barwnik znika i wyłuszcza się nawet do 50% po pierwszym zabiegu, a kolor okolicy poddanej pigmentacji nabiera bardzo naturalnego wyglądu.